Březen 2009

Brad Pitt: Díky Angelině vím, kým chci být

30. března 2009 v 20:20 | Emingos |  News
Brad Pitt: Díky Angelině vím, kým chci být
Jeho tvář vždycky dobře prodávala. Filmy, ve kterých hrál, se stávaly trháky hned po premiéře, časopisům, ve kterých byla o panu Božském jen zmínka, okamžitě stoupal náklad. Časopis People ho několikrát za sebou jmenoval nejvíce sexy mužem planety a v Americe mu nikdo neřekne jinak než The Face (Tvář). Řeč je samozřejmě o Bradu Pittovi.
Kdysi, když ještě bloumal po ulicích Los Angeles převlečený za kuře coby reklama na restauraci El Pollo Loco a v kapse měl pár posledních mincí, prý vážně uvažoval o tom, že se z města hříchu a filmového byznysu vrátí zpátky domů, do Springfieldu, kde na vás sice nečeká žádná závratná kariéra, ale ani smrt hladem, protože třeba na benzínce vždycky nějaký job najdete. Což se o L A., městě plném neúspěšných herců, říct nedá. "Nechci vzbuzovat lítost, protože dnes už mám vše, po čem jsem kdy toužil. A tím rozhodně nemyslím jen peníze. Ale tenkrát jsem byl vážně na dně. Myl jsem auta na přechodech, chodil v plyšovém vycpaném oblečku i při čtyřicetistupňových vedrech a stejně jsem měl akorát tak na přespání ve špinavém pajzlu. Lítal jsem po konkurzech na kdejaký štěk a všude jsem slyšel jen,chlapče, zkus to radši s modelingem,' nebo,hezká tvář, ale žádný talent, jeď domů, chlapče, u filmu se nechytíš'. A tak jsem si jednoho dne řekl dost a fakt si koupil lístek do Springfieldu. Tam jsem ale nedojel, protože ten samý den mi zavolal agent a nabídl mi roli. Život se dal do pohybu," vyprávěl Brad loni na podzim v pořadu Oprah Winfreyové. A my můžeme být jen rádi, že Brad do Springfieldu nakonec neodcestoval. Na koho bychom se chodili dívat do kina, že?!

NA CO SÁHL, TO NEDODĚLAL

Brad byl trochu jiné dítě. Alespoň pro svou rodinu. Vyrůstal v bigotní katolické rodině. Jeho matka byla výchovnou poradkyní v katolické škole a otec sice vedl dopravní společnost, ale ve volném čase se věnoval spolku katolických dětí. Je zjevné, že z této rodiny nemohlo vzejít nic jiného než samí "slušní křesťané". Bradův mladší bratr Douglas se stal pastorem a jeho setra Julie pokračovala ve stopách matky a učí na křesťanské škole. Jenže Brad se narodil ve znamení Střelce. "Víte, Střelec je hrozné znamení, nenechá vás chvíli v klidu, pořád vás nutí něco dělat, poznávat, cestovat a hlavně svobodně žít. Což se v naší rodině opravdu nedalo," povzdechl si Brad v jednom z rozhovorů pro televizní stanici CBS, který lze najít na YouTube.
Brad Pitt: Díky Angelině vím, kým chci být
A tak se Brad odmala, "ovládaný svým znamením", ze všech sil snažil, aby své rodiče dováděl k šílenství. Celkem se mu to dařilo. Vyhodili ho ze dvou středních škol, ovšem nikoli kvůli prospěchu, ten měl Brad vždy špičkový, ale hlavně kvůli řekněme "nekonvenčnímu" chování.
I když tak ostré to asi taky nebylo, žádné drogové excesy nebo bujaré večírky se neprovalily. Spíš šlo o to, že Brad zoufale rád diskutoval s profesory. Pochopení se mu dostalo až na střední škole Kickapoo.
Ta ho konečně začala bavit natolik, že se účastnil i spousty mimoškolních aktivit. Vynikal v tenise a basketbalu, chodil do pěveckého sboru a začal hrát divadlo. Když vystřihl na školní akademii Romea, půlka profesorského sboru prý omdlela. Ano, i učitelky jsou jen ženy... Po absolvování střední školy se rozhodl pro studium na Univerzitě v Missouri a zvolil obor žurnalistika se zaměřením na reklamu. Jenže tam se zoufale nudil. "Byl dobrý student, ale bylo vidět, jak ho to nebaví. Chtěl prostě hrát divadlo, zpívat, žít. Ne sedět za stolem a vymýšlet reklamní slogany na toaletní papír," vzpomínal na dobu před dvaceti lety Bradův spolužák a kamarád Leo Roubini.
Brad se jednoho dne sbalil a týden před závěrečnými zkouškami odjel do Los Angeles. V kapse měl 325 dolarů a v uších mu ještě znělo otcovo prokletí. Pověst slušné katolické rodiny byla jeho chováním ohrožena.
Brad Pitt: Díky Angelině vím, kým chci být

ODE ZDI KE ZDI A ZASE ZPĚT

Plavovlasý krasavec ale ve městě filmu poznal (stejně jako tisíce dalších před ním i po něm), že dostat roli není tak úplně jednoduché. "Když se dnes na sebe zpětně dívám, vidím, že jsem byl hlavně drzý. Neměl jsem žádnou průpravu, žádné zkušenosti a bláhově si myslel, že Hollywood čeká jen na mě. Objednal jsem si pokoj v mizerném motelu, vzal si k ruce telefonní seznam a obvolal všechny filmové agenty ve městě. Opsal jsem si adresy všech filmových studií a do jednoho je obešel. Všude jsem tvrdil, kolik mám zkušeností, ale pravda byla, že jsem se právě zapsal do jednoho bezvýznamného hereckého kurzu. A všichni to museli poznat. Dodnes je pro mě záhadou, proč mě hned nevyrazili," se smíchem popisoval své začátky herec pro již zmiňovanou Oprah.
Ale zase taková legrace to nebyla. Rok se snažil získat byť sebemenší roli, ale nedařilo se mu to. A tak roznášel vzork y cigaret, dělal chodící reklamu a hlídal bazény místní smetánce. A když už se chystal odjet zpět domů, do lůna spořádané rodiny, konečně zazvonil telefon a první role byla tu. Sice nestála za moc, ale alespoň měla jméno.
Brad Pitt: Díky Angelině vím, kým chci být
V seriálu Dallas si vystřihl Iana, přítele dcery Priscilly Presleyové. Další bezvýznamné štěky ztvárnil v sitcomu Growing Pains a epizodách Jump Street 21 s Johnnym Deppem.

SLÁVĚ NAPROTI

Postupem času přicházely role důležitější, i když stále v béčkových filmech, ale alespoň to nebyla televize. Po propadácích Cutting Class a Bláznivá spolubydlící následoval úspěšnější film Smrt přišla brzy.
Právě v tomto snímku si ho všiml slavný režisér Ridley Scott, který ho obsadil do svého vynikajícícho filmu Thelma a Louise. Brad zde jedinečně ztvárnil lehce deanovského floutka, který je tak trochu sladký a tak trochu parchant. Nijak velká, zato grandiózně zahraná postava vynesla Pitta do pomyslného hereck ého nebe. Následovala hlavní role mladík a toužícího se přiblížit svému rokenrolovému idolu ve snímku Johnny Suede. Další nabídky, a tentokrát už poněkud jiného kalibru, na sebe nenechaly dlouho čekat.
"Když jsem mu zavolal, byl tak zmatený, že mi zavěsil. Asi nevěřil, že mu fakt volám. Teprve poté, co jsem mu vynadal, že mi to položil už potřetí, byl ochoten uvěřit, že to není vtip, ale vážně já," shrnul svůj první kontakt s Pittem Robert Redford. Ten si mladého charismatického Pitta vybral pro svůj film Teče tudy řeka.
První film, který Brada představ il jako skutečného herce, byl Thelma a Louise.
Role novináře Paula, který propadl hazardu a alkoholu, Pitta definitivně vytrhla ze škatulky pohledných mladíčků a jednoduchých charakterů a umožnila mu naplno předvést svůj talent. Ten potvrdila už v roce 1994 nominace na Zlatý glóbus za film Legenda o vášni.
V tomtéž roce ještě zazářil po boku Toma Cruise ve filmu Interview s upírem a o rok později si jej režisér David Fincher vyžádal pro svou temnou kriminálku Sedm.
První Zlatý glóbus a zároveň první nominaci na Oscara mu přinesl film 12 opic režiséra Terryho Gilliama.
Další průlom v jeho kariéře přináší film Spáči, kde se Pitt objevil po boku takových hereckých hvězd, jako jsou Robert De Niro, Dustin Hoffman a Kevin Bacon. Z Pitta se stává megastar, která točí dva filmy ročně. Z těch nejdůležitějších připomeňme Tichého nepřítele, Sedm let v Tibetu, k vůli kterému má zakázaný vstup na území Číny, nebo Klub rváčů. Ten je zajímavý i tím, že za něj Pitt dostal honorář do té doby neskutečných 22 milionů dolarů. Ty posléze inkasoval i za další trháky v čele se snímkem Podfu(c)k, Mexičan a Dannyho parťáci. Dámy si urostlého krasavce určitě pamatují jako bájného Achilla z velkofilmu Troja. Nejdůležitějším filmem však byla pro Brada nijak zvlášť povedená akční romance Pan a paní Smithovi. Tehdy se mu úplně změnil život - pan Božský propadl osudové vášni.

VŠECHNY PITTOVY ŽENY

Brad Pitt: Díky Angelině vím, kým chci být
Ne že by snad předtím nikdy nebyl zamilovaný. Stačí se na něj podívat a je jasné, že ženy mu padaly k nohám i v době, kdy měl v kapse dva dolar y. Jenže i přes svou vizáž absolutního proutník a si Brad na zástupy žen moc nepotrpěl. Pochopitelně nevíme, jak to bylo na škole, ale od dob jeho herecké kariéry měly místo v jeho srdci jen tři ženy. Tou první byla herečka Juliette Lewis, se kterou se seznámil při natáčení filmu Smrt přišla brzy.
Ta jediná na něj dodnes vzpomíná v dobrém: "Brad je bez vadný chlapík. Bohužel nám to nevyšlo a ani nemohlo. Byli jsme tehdy tak mladí a až příliš soustředění na kariéru, že jsme náš vztah moc vážně nebrali ani jeden.
Není tak divu, že mi ho přebrala Gwyneth." Ano, jde o herečku Gwyneth Paltrow, se kterou se Brad pro změnu seznámil na place, když točili kultovní detektivku Sedm. Ta už o něm bohužel tak nadšeně jako Juliette nemluví: "Ptáte se mě na Brada? Nevyzrálý narcis, který neví, co chce. Navíc byl úplně posedlý hubenými ženami. Když jsem s ním byla, denně kontroloval, jestli jsem náhodou nepřibrala deko. Tehdy jsem ho milovala a špatně nesla, že se se mnou rozešel, ale dnes vím, že to bylo to nejlepší, co mě v našem vztahu mohlo potkat." S Gwyneth se Brad rozešel kvůli krásce známé ze seriálu Přátelé. Jennifer Aniston byla jediná, která Pitt okouzlila natolik, že si ji dokonce vzal. Pár pravidelně obsazoval přední příčky žebříčků o nejk rásnější nebo nejsympatičtější pár světa. Na veřejnosti se prezentovali jako hluboce zamilovaní a Jennifer v Cosmopolitanu vážně vyprávěla o tom, že nechá herectví a bude se věnovat rodině, kterou s Pittem plánují. Jenže všechno bylo jinak...

KDYŽ BRAD POTKAL ANGELINU

Brad Pitt: Díky Angelině vím, kým chci být
Když se Brad seznámil s Angelinou Jolie, byl šťastně ženatý s Jennifer Aniston. Pár se spolu tenk rát - tedy podle tvrzení později zhrzené Jennifer - dokonce snažil o miminko. Což ale asi není tak úplně pravda, protože o Bradovi se všeobecně ví, že děti v žádném případě nechtěl...
Tedy než potkal Angelinu. A tu potkával denně při natáčení trháku Pan a paní Smithovi. A právě tady se informace o jejich lásce rozcházejí.
Zatímco Brad tvrdí, že s Angelinou začal randit až dlouho po uvedení filmu do kin a poté, co jeho manželství bylo na pokraji krachu, Angelina se nedávno dala v bulváru slyšet, že si spolu začali už během natáčení zmíněného filmu. Když se na ni snesla vlna kritiky, že svedla ženatého muže, couvla a své tvrzení poněkud opravila s tím, že už tenkrát "přeskočila jiskra", ale chodit spolu začali až poté, co si Brad vyřešil souk romí. Také se vám to zdá trochu nepravděpodobné? Ale ať už to bylo jakkoli, jisté je, že Angelina Pitta doslova očarovala. Kvůli ní se úplně změnil: z bouřliváka se vedle ní stal vzorný otec a nadšenec ve věcech charity.

MADE I N BRANGELINA

Zlí jazykové tvrdí, že spojení těchto dvou hollywoodských hvězd je jen dobr ým kšeftem.
Od té doby, co jsou spolu, jejich hvězda raketově stoupá. Točí stále víc a oba dostávají čím dál závratnější honoráře. Brad ale vedle "velvyslankyně lásky a dobra", angažující se v charitativních akcích po celém světě od boje proti chudobě přes protesty proti totalitním režimům až po záchranu deštných pralesů, trochu ztrácí tvář. Najednou není tím slavnějším v páru, spíše se z něj stal manžel "té Angeliny". Vždyť jim také nikdo neřekne jinak než Brangelina. Spíš než cokoli jiného je to ale jen bulvární humbuk čekající na rozpad dalšího slavného páru. Ti dva totiž po bouřlivých letech své minulosti konečně našli oázu klidu a lásky.
Koupili si ranč v Kalifornii, rozlehlý dům v New Orleansu a zámeček ve Francii, kde si - k dyž netočí - spokojeně žijí i se svými dětmi. A že těch tedy mají! Vedle adoptovaného Maddoxe z Kambodže, Paxe z Vietnamu a holčičky Zahary z Etiopie jim radost přinášejí i tři vlastní děti: dcera Shiloh Nouvel a dvojčata Vivienne a Knox, která přišla na svět loni v červenci. Ani to ale "Brangelině" nestačí.
I přes občasné zaručené zprávy o jejich rozchodu, vydal pár o Vánocích oficiální prohlášení, že se bude pokoušet o další adopci dětí z rozvojového světa. A když to nevyjde, založí vlastní domov pro opuštěné děti...

mladazena.cz

Hvězdná zář Brada Pitta oslnila Kongres

30. března 2009 v 17:15 | Emingos |  News
Od prvního momentu, kdy hollywoodský herec vstoupil do washingtonského Kapitolu, proměnil místní jindy netečnou atmosféru způsobem, jaký by mu mohl závidět nejeden politik... Tak komentoval britský list The Telegraph návštěvu Brada Pitta v budově Kongresu Spojených států, kam přijel upozornit zákonodárce na kritickou situaci v hurikánem zničeném městě New Orleansu.
Hercovu šarmu neodolala ani šéfka americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, které Pitt před zraky novinářů poděkoval za projevenou podporu výstavby nových domů v poničených oblastech New Orleansu. Okouzlená Pelosiová uvedla, že ji setkání s Pittem velmi potěšilo.

Brad Pitt s Nancy Pelosiovou

Krátkého projevu, jehož hlavním tématem byla nadace "Make it Right", kterou herec založil s cílem pomoci lidem postižených katastrofou, se zúčastnil také demokratický reprezentant James Clyburn. "Netušil jsem, že snaha pomoci oblastem zasažených hurikánem svede dohromady zrovna mě a Brada Pitta," uvedl zastupitel státu Jižní Karolína a poděkoval slavnému herci, že se nyní může známostí s ním pochlubit vnoučatům.

Ještě před výstupem se zákonodárci se Pitt zastavil dokonce v Bílém domě, kde se setkal s americkým prezidentem arackem Obamou. Bílý dům však žádné podrobnosti o jeho návštěvě nezveřejnil. Zatímco pětačtyřicetiletý herec naplňoval v americké metropoli své společensko-politické ambice, věnovala se v ulicích Washingtonu jeho partnerka Angelina Jolie, se kterou vychovává šest dětí, natáčení nového filmu.

lidovky.cz

Zápis SB

29. března 2009 v 13:30 | Emingos |  Blog news
Jestli mě mate radi a radi jsem chodite bavi vas to ut tak se mi tu zapište. Menší třídění dělam.

Penélope Cruz v reklamě? Nádhera, podívejte!

29. března 2009 v 13:12 | Emingos |  Bulvár List
Španělská herečka Penélope Cruz (34) je novou tváří značky Mango. Zároveň se ale podílela i na vytvoření nové kolekce. V tom s ní spolupracovala její mladší sestra Monica (31), také herečka. Pro Monicu je to první zkušenost s navrhováním oblečení, Penélope totiž už vytváří kabelky pro značku Samantha Thavasa. Pro Mango je to další spolupráce s celebritou po Mille Jovovich. Takováhle spolupráce není nic výjimečného - poslední dobou velké módní domy dávají přednost slavným herečkám před čistokrevnými modelkami."Tohle jsem chtěla dělat už hrozně dlouho. A teď se objevili ti správní lidé, s nimiž do toho můžeme jít. My jsme vždycky milovaly oblečení - zalézaly jsme si se sestrou do koupelny s módními časopisy, prohlížely je a křičely: ´Jo, tohle musím mít!´," řekla k tomu krásná Penélope, které se přezdívá Madonna z Madridu. A když si prohlédnete fotografie, určitě vám docvakne, proč asi.Její krása je křehká. Obrovské tmavé laní oči, skrývající plachost i něhu, labutí šíje, jíž připomíná trochu ikonu let šedesátých, Andrey Hepburn. Plná ústa, jejichž úsměv se objeví znenadání a hned zase zmizí - trochu jako Mona Lisa, u níž také nevíte, co ten její úsměv znamená, co se to vlastně odehrává za tím hladkým čelem… Nevíte, ale moc byste si přáli to zjistit. Její krása není prvoplánově sexy, když si ale prohlížíte fotky, je vám jasné, že tohle je ŽENA. Nádherná, záhadná, fatální.A ať si kdo chce co chce říká, ať si porotci World Press Photo vytrhají poslední vlasy ze svých šedivých ustaraných hlav, i ty fotografie jsou nádherné. Jednoduché, krásné, dokonale podtrhující půvab Penélope. Byť je módní fotografie jen málokdy považována za uměleckou disciplínou, domníváme se, že je to jen a jen spiknutí "umělců-intelektuálů". Ti by nesnesli, aby byli stavěni na roveň s takovou komercí… Jenže ta komerce vyžaduje mimo jiné i perfektní řemeslo, že.
Zpátky k Penélope Cruz. Ta zatím neměla štěstí a nepotkala toho správného muže. V letech 2001 až 2004 tomu byla blízko. Tom Cruise Penélope požádal o ruku a tři roky byli zasnoubeni. V devadesátých letech žila se skladatelem a producentem Nachem Canem, ale tento vztah také nevyšel. Naposledy randila s hereckým kolegou Matthewem McConaugheyem, se kterým se seznámila při natáčení nepříliš povedeného dobrodružného snímku Sahara. Teď se ale možná vítr obrací… Poslední týdny je vídána v láskyplné společnosti krajana, herce Javiera Bardema (38), s nímž hrála v Allenově hitu Vicky Cristina Barcelona.Co ještě dodat? Penélope je jednou z mála španělských hereček, které se prosadily v Hollywoodu a pravidelně se umísťuje v žebříčku 100 nejkrásnějších žen světa. Divíte se snad?Brad Pitt Bike Rides With Obama

28. března 2009 v 11:00 | Emingos |  News

Brad Pitt Picture

Brad Pitt Picture

Brad Pitt Picture

Brad Pitt Picture

Brad Pitt Picture

Výborný řidič :D

Angelina Jolie musí zaplatit dluhy po své zesnulé matce

27. března 2009 v 17:35 | Emingos |  Bulvár List
Oznámil to včera portál TMZ. Jde o dluh hereččiny matky Marcheline Bertrand, který po její smrti výrazně narostl. Celková dlužná částka dosáhla téměř šedesát tři tisíc dolarů. V přepočtu Jolie zaplatí více než jeden milion korun.

Skutečnost, že matka Angeliny Jolie zůstala státu Kalifornie dlužná více než šedesát tisíc dolarů na daních, není tak překvapivá. Její matka totiž zemřela v lednu 2007, tedy před čtrnácti měsíci.

Stát v roli věřitele minulý týden vznesl svůj nárok na majetek Marcheline Bertrand. Jolie, která po své matce dluh zdědila, nyní zaplatí 43 699 dolarů za dlužnou daň a navíc penále 10 925 dolarů a úroky 8305 dolarů. Celková částka, o kterou se majetek Jolie sníží, tedy činí 62 929 dolarů, v přepočtu tedy asi 1 245 000 Kč.

Marcheline Bertrand podlehla ve věku 56 let rakovině vaječníků. Své dceři Angelině v závěti odkázala jeden milion dolarů.odhaleno.cz

Angelina vykopla Brada z ložnice!

27. března 2009 v 17:04 | Emingos |  Bulvár List
Brad Pitt si po lekci, kterou mu uštědřila jeho partnerka Angelina Jolie, příště dobře rozmyslí, jestli ještě někdy poskytne smyslnou masáž bolavých nohou někomu jinému než právě jí.


Herečka, která přišla vyčerpaná z celodenního natáčení akčních scén filmu Salt, totiž nachytala svého miláčka, kterak se takřka intimně dotýká při masáži jedné z jejich opatrovatelek dětí.

Při pohledu na rozkošnicky rozvalenou chůvu, která si místo starosti o děti dělala starosti o to, aby jí Brad dobře rozmasíroval bolavé nohy, Angelinu napadlo to nejhorší. Ztropila žárlivou scénu, která vyvrcholila vykázáním Brada ze společné ložnice.

Prohrála i tak
Zdroj z okolí hvězdného páru prozradil magazínu Star, že Brada to mrzí. Angelina prý nepochopila, že se nejednalo o víc, než o přátelskou výpomoc.

"Brad chtěl pouze pomoci. Bylo mu líto, že ošetřovatelka trpí, tak jí poskytl masáž. Vtom však přišla Angelina a ztropila scénu," uvedl zdroj.

Herečka chtěla chůvu okamžitě propustit, ale nedovolila jí to její hrdost, protože by tím přiznala vlastní prohru. V jinak harmonické rodině tak zavládla tichá domácnost, kde na sebe Brad s Angelinou promluví jen kvůli dětem.

magazin.czAngelina Jolie is Seasoned Salt

23. března 2009 v 14:43 | Emingos |  News

Angelina se nám trochu ušpinila :D
snaží se vzít policistovi zbraň a tak utect.
Na některých snímcích se směje což mě zarazilo, ale taková je Angelina.


Angelina Jolie: zatčena !

18. března 2009 v 16:16 | Emingos |  News

Evelyn A. Salt zatčena.


Prezentace - Angelina Jolie

16. března 2009 v 17:15 | Emingos
Dnes ráno jsem našel při hodině volna na jednom webu bezva prezentaci s Angelinou a její prací velvyslankyně.


Angelina Jolie is Evelyn A. Salt

15. března 2009 v 12:13 | Emingos |  News


Angelina naboso

14. března 2009 v 13:38 | Emingos |  News

Další fotky z natáčení, Angelina naboso + krev na koleni. To bude filmeček.

Angelina na stěně

14. března 2009 v 13:34 | Emingos |  News

Tak konečně něco zajímavého, Angelina visí na stěně v Uptown Manhattan.
Jsem zvědavej kdo jí tam dostal a jak to dopadne. Možná, že zde se právě zranila. Uvidíme


Princezna Shiloh Jolie-Pitt: Oči po tátovi, pusa po mámě

14. března 2009 v 13:14 | Emingos |  Shiloh Nouvel Jolie - Pitt.
Dvouletá dcerka Angeliny Jolie (33) a Brada Pitta (45) Shiloh vypadá, jako by z oka vypadla svým rodičům. Vlastně je jejich dokonalou kopií.
Po tatínkovi zdědila blankytně modré oči a po mamince má smyslné rty.

Mr. & Mrs. Smith

13. března 2009 v 23:00 | Emingos |  Filmografie Angeliny
Obsah

John a Jane Smithovi tvoří obyčejný manželský pár s obyčejným životem a obyčejnými starostmi. Každý z nich ale skrývá doslova vražedné tajemství: Oba jsou ve skutečnosti dobře placenými a velmi výkonnými zabijáky, pracujícími pro konkurenční organizace.

Oživení jejich nudného manželského svazku přijde až s novým úkolem od jejich zaměstnavatelů - zabít svého životního partnera. Výsledkem je velkolepá akční podívaná, během níž oba uplatní své výjimečné schopnosti a jejich manželský svazek projde rozhodující zkouškou.

Brad Pitt a Angelina Jolie se představí v hlavní roli sexy akčního filmu MR. & MRS. SMITH, který je plný špičkové akce, nejmodernějších speciálních efektů a neuvěřitelných kaskadérských kousků. Zároveň je také komediálním příběhem o neobyčejných lidech s obyčejnými problémy.

MR. AND MRS. SMITH je příběhem o nebezpečí, sexu a vzájemném nepochopení," říká Akiva Goldsman, producent filmu. "Na rozdíl od většiny tradičních romantických komedií v něm ale máme spoustu akce a explozí. Akce je ale až ve druhém plánu - nejdůležitější jsou postavy. Film vypráví příběh manželů, kteří jsou tlačeni k tomu, aby se navzájem ulovili a zabili - to je po dlouhých letech jediná věc, která je donutí věnovat si navzájem trochu pozornosti. Když se o sobě dozví pravdu, znovu se do sebe zamilují", dodává producent.

"Film obsahuje dramatické scény, které se týkají partnerských vztahů, ale také obří akční a bojové sekvence, jež posouvají hranice kinematografie. A v neposlední řadě v něm najdete spoustu humoru. Vše je skvěle vyvážené a působí to jako skutečný život, respektive manželství," říká Angelina Jolie, krásnější polovička zabijáckého tandemu.

Info:

Český název: Mr. and Mrs. Smith
Originální název: Mr. And Mrs. Smith
Česká premiéra: 11. srpna 2005
Světová premiéra: 10. června 2005
Natočeno: USA 2005
Režie: Doug Liman
Scénář: Simon Kinberg
Kamera: Bojan Bazelli
Hudba: John Powell

Délka: 120 minut
Žánr: akční
Distributor: Bontonfilm

Tržby v USA za první víkend: 50 342 878 $ (3424 kin)
Náklady na výrobu: 110 mil. $


Krátké info o soundtracku

Mr. and Mrs. Smith soundtrack - obalSkladatel: John Powell
Další autoři: Various Artists
Datum vydání: 7.6.2005 (disk 1)
Datum vydání: 28.6.2005 (disk 2)
Vydavatel: Edel (disk 1)
Vydavatel: Lakeshore Records (disk 2)

Alexander Veliký

13. března 2009 v 23:00 | Emingos |  Filmografie Angeliny
Obsah

"Velkovýpravný film Olivera Stona."

Mistr provokace Oliver Stone přichází po dlouhé odmlce s žánrem, do jehož vod zatím nikdy nevkročil - s historickým velkofilmem mapujícím život skutečné osobnosti. Jak se můžete přesvědčit i ze statistik o pár řádků níže, velké úspěchy s ním ovšem nesklízí. A to ani divácké, ani mezi kritiky.

Velkolepá historická sága mapuje život i legendu jedné z nejvýraznějších postav světové historie, odvážného a neúprosného dobyvatele, Alexandra Velikého, který ve věku 32 let vytvořil největší impérium všech dob. Minulost a přítomnost se střetává v mozaice triumfů i porážek, ve kterých se promítají vzpomínky z dětství i Alexandrův vzestup k moci. Historický velkofilm ukazuje celý Alexandrův život. Od dospívání, které bylo naplněno sny o slávě a dobrodružství, až po jeho osamělou a mystickou smrt. Od bouřlivého vztahu s rodiči - mocný král a královna předurčili svého syna jako následníka trůnu za každou cenu, až po chvíle, kdy vyburcoval své společníky i vedl obrovskou armádu přes vyprahlá válečná pole v Persii i přes zasněžené vrcholky indických hor. Film je kronikou Alexandra Velikého a jeho cesty stát se žijící legendou, muže, který byl hnán myšlenkou, že moc je sílou osudu.

V hlavních rolích hvězdy Colin Farrell, Anthony Hopkins a Angelina Jolie a hudba Vangelise.

Hrají:

Colin Farrell (Alexandr)
Angelina Jolie (Olympias)
Val Kilmer (Filip)
Anthony Hopkins (starý Ptolemaios)
Jared Leto (Héfaistión)
Rosario Dawson (Róxana)
Gary Stretch (Kleitos)
Jonathan Rhys Meyers (Kassandros)
Nick Dunning (Attalus)

Info:

Český název: Alexandr Veliký
Originální název: Alexander
Česká premiéra: 13. ledna 2004
Natočeno: USA 2004
Režie: Oliver Stone
Scénář: Oliver Stone
Kamera: Rodrigo Prieto
Hudba: Vangelis

Délka: 141 minut
Žánr: akční / dobrodužný / válečný / drama
Distributor: SPI

Tržby v USA za první víkend: 13 687 087 $ (2445 kin)
Tržby v ČR za první víkend: 5 834 167 Kč (20 kin)
Diváci v ČR za první víkend: 45 674 diváků
Náklady na výrobu: 155 mil. $
Náklady na reklamu: 60 mil. $Svět zítřka

13. března 2009 v 23:00 | Emingos |  Filmografie Angeliny
Obsah

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců?

Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit?

Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase.

V hlavních rolích nejočekávanějšího filmového dobrodružství podzimní sezóny uvidíte Judea Lawa, Gwyneth Paltrow a Angelinu Jolie.

Hrají:

Jude Law (Joe "Sky Captain" Sullivan)
Gwyneth Paltrow (Polly Perkins)
Angelina Jolie (Franky)
Giovanni Ribisi (Dex)
Michael Gambon (vydavatel Paley)
Laurence Olivier (Dr. Totenkopf)
Omid Djalili (Kaji)
Ling Bai (záhadná žena)

Info:

Český název: Svět zítřka
Originální název: Sky Captain And The World Of Tomorrow
Česká premiéra: 28. října 2004
Natočeno: USA 2004
Režie: Kerry Conran
Scénář: Kerry Conran
Kamera: Vittorio Storaro
Hudba: Ed Shearmur

Délka: 106 minut
Žánr: akční / dobrodružný / sci-fi / thriller
Distributor: Bioscop

Tržby v USA za první víkend: 15 580 278 $ (3170 kin)
Tržby v ČR za první víkend: 1 380 890 Kč (17 kin)
Diváci v ČR za první víkend: 10 629 diváků
Náklady na výrobu: 70 mil. $
Náklady na reklamu: 35 mil. $Hranice zlomu

13. března 2009 v 22:59 | Emingos |  Filmografie Angeliny
Obsah

Sarah Jordan (Angelina Jolie), společensky velmi dobře postavená mladá žena, žije v Londýně a jednoho dne náhodou vyslechne naléhavou prosbu nezvaného hosta - humanitárního pracovníka, dr. Nicka Callahana (Clive Owen). Žádost o pomoc pro zbídačené děti, o které muž pečuje, zcela změní její život.

Je přitahována Nickem i jeho případem a naráz se rozhodne připojit se k němu, opustit klidný život v Londýně a přacovat po jeho boku v utečeneckých táborech. Nesnadný úkol dovede Sarah do podivných míst, kam přijde množství lidí, ale jen málokdo přežije. Brzy zjistí, že tvrdé podmínky, které zařívá - a její rostoucí přitažlivost k charismatickému a nevypočitatelnému doktorovi - v ní zažehnou touhu po zachraňování lidských životů... a je odhodlána riskovat ten svůj.

Hrají:

Angelina Jolie (Sarah Jordan)
Clive Owen (Nick Callahan)
Linus Roache (Henry Bauford)
Teri Polo (Charlotte Jordan)
Noah Emmerich (Elliott Hauser)
Yorick van Wageningen (Steiger)
Trotter (Mrs. Bauford)
Timothy West (Lawrence Bauford)
John Bourgeois (Rolly)

Info:

Český název: Hranice zlomu
Originální název: Beyond Borders
Česká premiéra: Neznámo kdy, ale už byla.
Světová premiéra: 24. října 200
Natočeno: USA / Německo 2003
Režie: Martin Campbell
Scénář: Caspian Tredwell-Owen
Kamera: Phil Meheux
Hudba: James Horner

Délka: 127 minut
Žánr: Drama / Romantický / Válečný
Distributor: Paramount Pictures

Tržby v USA za první víkend: 2 076 402 $ (1798 kin)
Náklady na výrobu: 35 mil. $
Náklady na reklamu: 15 mil. $________________

Emingos 2008/2010

________________