Prosinec 2009

Vertical Village - foto

31. prosince 2009 v 16:45 | Emingos |  GRAFT


Kumiki Tower - foto

31. prosince 2009 v 13:16 | Emingos |  GRAFT
Fotky k tomuto projektu ZDEDesert Canyon Resort - foto

31. prosince 2009 v 13:06 | Emingos |  GRAFT
Fotky k tomuto projektu ZDEVertical Village

31. prosince 2009 v 12:18 | Emingos |  GRAFT

Jde o rozsáhlý komplex, který má nabídnout obytné prostory, hotel a zábavu.
Přitom ale bude zároveň fungovat jako gigantický solární ohřívač.

Dubaj leží v poušti, a tak je zde solární energie doslova přebytek. Slunce je zde tím nejlevnějším zdrojem, přesto je využíváno stále velmi málo.

Residenční objekt bude bojovat o certifikaci LEED Gold. K tomu má přispět mimo jiné i obrovská plocha solárních kolektorů, kterými je pokryta celá jižní strana budovy. Ty ohřívají vodu a slouží zároveň jako klimatizace.

!!!NEKOPÍROVAT!!!

Seznamte se, Joe Black v TV ...

30. prosince 2009 v 19:53 | Emingos |  News

TV Prima - 21:10


Seznamte se, Jole Black

Mediální magnát William Parrish si užívá života plnými doušky. I pro něho si však jednoho dne přijde Smrt. Ta mu ale udělá zcela výjimečnou nabídku - časový odklad za možnost přiučit se něco o lidech. V podobě sympatického světlovlasého mladíka, který si říká Joe, tak Smrt vstoupí nejen do Parrishova života, ale i do života jeho krásné dcery. Tím, že se dívka do Joea zamiluje, se vše mění. Smrt v lidském těle poznává, co je to láska, a hrozivá osudovost budoucnosti náhle dostává pro všechny nový rozměr...

Kumiki Tower

30. prosince 2009 v 17:49 | Emingos |  GRAFT

Primárním cílem tohoto rezidenčního projektu je vyvinout kultovní strukturu v jinak vyprahlé oblasti.

Projekt byl omezen v oblasti na čtvercová pole, která představují problém jak naplnit tuto hmotnost s dynamikou, pohybem a lehkostí.

Prostory nabídnou čtvrti vybavení tam, kde nikdo nebyl.

Jsou zde kavárny, občerstvení, kluby zdraví, knihovny a další.

GRAFT bere na vědomí životní styl a proto toto staví jako tří-dimenzionální puzzle na japonský kumiki.

!!!NEKOPÍROVAT!!!

Brad, Zahara a Shiloh na natáčení Salt

30. prosince 2009 v 15:21 | Emingos |  News
Brad vzal Zaharu a Shiloh na natáčení Salt, kde učinkuje jejich máma Angelina.


Angelina Jolie se v novém průzkumu stala kráskou desetiletí

30. prosince 2009 v 11:16 | Emingos |  News
Herečka Angelina Jolie si k mnohým prvenstvím žebříčků oblíbenosti připsala další triumf - stala se kráskou desetiletí. Takový názor mají tři tisíce Britů, kteří se zapojili do ankety řetězce drogerií Superdrug.


Půvabně našpulená ústa společně s hustými vlasy a silnou osobností z herečky učinily předmět závisti žen na celém světě.

"Jolie není žádná konvenční kráska, její silná osobnost prosvítá jejími úžasnými rysy a propůjčuje jí jedinečné postavení ve světě ženské krásy," řekl internetovému vydání listu The Daily Telegraph Steve Jebson, ředitel řetězce Superdrug.

Angelina Jolie nyní žije s Bradem Pittem, bývalým manželem Jennifer Anistonové, která se umístila na druhém místě žebříčku. Třetí skončila australská popová zpěvačka Kylie Minogue následovaná velšskou herečkou Catherine Zetou Jonesovou.

Páté místo připadlo britské zpěvačce a televizní hvězdě Cheryl Coleové, šestá byla Scarlett Johanssonová a za ní Keira Knightley, která byla vloni ve stejném průzkumu vyhlášena kráskou roku.
"Letos slavíme začátek nové dekády, proto jsme se rozhodli ohlédnout zpátky za tou uplynulou a zjistit, kdo v ní udával tón ženské krásy," vysvětlil Jebson.

1. Angelina Jolie
2. Jennifer Anistonová
3. Kylie Minogue
4. Catherine Zeta Jonesová
5. Cheryl Coleová
6. Scarlett Johanssonová
7. Keira Knightly
8. Beyonce Knowlesová
9. Liv Tylerová
10. Halle Berry
11. Kate Winsletová
12. Myleene Klassová
13. Kelly Brooková
14. Nigella Lawsonová
15. Kate Beckinsaleová
16. Megan Foxová
17. Eva Longoria
18. Joanna Lumley
19. Holly Willoughby
20. Charlize Theronová


Angelina Jolie bojovala s vánočním krocanem

30. prosince 2009 v 10:53 | Emingos |  News

Herečka Angelina Jolie říká, že když dojde na pečení vánočního krocana, dost s ním bojuje.

Přestože se svým partnerem Bradem Pittem vychovává šest dětí, v kuchyni je ráda za každou pomoc.

"Moc mě pečení krocana v celku na Vánoce nebere," připouští Jolie. "Snažím se, ale je lepší, když se ke mně připojí ostatní, kteří mohou."

"Vánoce milujeme, ale také s mými kluky z Asie slavíme Moon Festival. Snažíme se oslavit co nejvíce takových příležitostí."

Jolie se také nedávno svěřila, že věrnost není pro vztah důležitá. "Ani Brad nebo já jsme nikdy netvrdili, že vzájemné soužití znamená být spolu svázán," říká.

"Nikdy se navzájem neomezujeme." "Pochybuji o tom, že věrnost je pro vztah něco zásadního. Mnohem horší je partnera opustit a pak ho pomlouvat."


Zajímavosti k filmu Sedm

29. prosince 2009 v 17:58 | Nattynax |  Zajímavosti k filmum Brad

Zajímavosti k filmu Sedm

Při filmování scény, kde Mills honí Johna Doea v dešti, se Brad Pitt zranil. Při pádu mu ruka prorazila přední sklo auta. Zranění si vyžádalo operaci a bylo později zapracováno do scénáře.Po prvním shlédnutí, chtělo představenstvo společnosti New Line natočit nový konec filmu, ale Brad Pitt naštěstí odmítnul.

Brad se při natáčení seznámil s Gwyneth Paltrow, která ve filmu hrála jeho manželku, a dali se dohromady. Byli dokonce zasnoubení, ale v roce 1997 se pár rozešel.


Aby si mohl Brad Pitt zahrát v tomto thrilleru, odmítl roli v Apollo 13.


Slovíčko "fuck" a jeho odvozeniny zazní ve filmu 74 krát, převážně z úst Brada Pitta.

John Doe má sobě na konci filmu vězeňskou uniformu s nápisem "Bardach County Jail". Elinor Bardach měl na starosti právě kostýmy.


Role Davida Millse (Brad Pitt) byla nabídnuta Denzelu Washingtonovi, ale ten odmítnul.

Původně měl film ještě temnější závěr. Diváci ho však po zkušební projekci zamítli.

Zdroj: csfd

Panství Croftů (1. TR film)

29. prosince 2009 v 10:48 | Thora |  Zajímavosti k filmum Angie

Panství Croftů
je v prvním filmu o Laře Croft představováno panstvím Hatfield House v Hertfordshiru v Anglii. V této lokaci se odehrává podstatná část celého prvního filmu. Dům se později stal i předlohou pro Croft Manor ve všech hrách vytvořených Crystal Dynamics: TR: Legend, Anniversary i Underworld. Lara zdědila panství po svých rodičích.
Podle jejích vlastních slov se v domě nachází celkem 83 místností. Některé z nich jsme měli možnost vidět následně i ve hrách, některé s Larou navštívíme pouze ve filmu. Mnohé z nich se ale ve hrách od filmové předlohy v některých detailech liší. Filmová Croft Manor je vybavena například pompézní observatoří s teleskopem, díky kterému Lara může pozorovat konjunkci planet. Před spaním ráda relaxuje velice zvláštním způsobem v hale při poslechu klasické hudby - akrobatickým cvičením na laně, podobném jako se používá při bungee jumpingu. Lara má také velice honosnou tělocvičnu. Ta je vybudována ve stylu staroegyptského chrámu. Další z hráčům neznámých místností je pak garáž situovaná ve sklepení domu. Na zahradě se nachází památník Lorda Crofta.
Podle všeho jsou mnohé místnosti v domě nevyužité, jelikož je nábytek přikryt bílými látkami, aby se zbytečně neničil, nebo se na něj neprášilo. Nábytek v ostatních místnostech se také přikrývá vždy, když je Lara na cestách.
Panství je v prvním filmu přepadeno žoldáky Manfreda Powella, přičemž je částečně zničeno vybavení v hale, technické místnosti a v garáži.Sedm hlavních hříchů - Sedm

28. prosince 2009 v 19:30 | Nattynax |  Zajímavosti k filmum Brad
Sedm hlavních hříchů

Kdo by neznal dnes již kultovní snímek Sedm z roku 1995 v hlavní roli s Morganem Freemanem a Bradem Pittem? Záhadný vrah se rozhodl vzít boží soud do svých rukou a potrestat krutou smrtí hříšníky, kteří se dopustili jednoho ze sedmi hříchů. Detektivové pomalu rozplétají podivnou hru vraha, aniž by tušili, že se stávají její součástí.

Každá vrahova oběť má na svědomí jeden ze sedmi hříchů. A které to vlastně jsou a odkud se vzaly? Sedm hlavních hříchů (též sedm kardinálních hříchů či sedm smrtelných hříchů) vypočítává katolická tradice od časů Řehoře I. Velikého. Pojmem hlavní hřích se nemyslí hřích, který je před Bohem nejvážnější, nejtěžší či "nejsmrtelnější". Hlavně znamená, že hřích vychází z hlavy. Jde tedy o hříchy a lidské slabosti, ze kterých vychází další hříšné činy. Zavádějící význam slova smrtelný v tomto případě je důvodem, proč by se tradiční označení sedm smrtelných hříchů nemělo používat.

Výčet sedmi hlavních hříchů zavedl na konci 6. století papež Řehoř I. Veliký, ovšem otázka jejich vzniku je nejasná. Podle některých autorů jde o upravenou verzi seznamu osmi zlozvyků, vytvořeného ve 4. století Evagriem z Pontu.

Hříchy jsou seřazeny tak, jak šly za sebou ve filmu podle vrahova plánu.Sedm hlavních hříchů


Obžerství
Přespřílišné požívání nápojů i potravin

Lakota
Vyznačuje se touhou získávání co největšího majetku a realizováním této touhy.

Lenost
Lenost se u hříšníka projevuje tak, že odmítá využívat potenciál svých schopností.

Smilstvo
Tento hřích označuje jakoukoliv přemrštěnou touhu po sexuálním uspokojení.

Pýcha
Nejvážnější ze všech smrtelných hříchů a také ten, z kterého pocházejí hříchy ostatní. Je definován jako touha po vyšší atraktivitě a důležitosti, než mají ostatní. Slovo pýcha se dá také vyjádřit jako: nadutost, domýšlivost, vyvýšenost, přehnaná sebeúcta, nerozumná nadřazenost díky kráse, bohatství, postavení ve společnosti nebo nadání. Pýcha se projevuje nadřazeným chováním.


Závist
Tento hřích je charakterizován jako nezkrotná touha po majetku, kterým disponuje někdo jiný.

Hněv
Hněv se projevuje nekontrolovatelnými pocity zlosti a nenávisti vůči jiné osobě.


Již druhý krásný článek od Nattynax

zdroj wikipedia.org

!!! NEKOPÍROVAT!!!

Brad Pitt & Angelina Jolie nakupovali v New Yorku

27. prosince 2009 v 9:34 | Emingos |  News

Brad Pitt a Angelina Jolie se jejich děti byly nakupovat na ulici v New Yorku na začátku tohoto týdne.

Pár vzal sebou Maddoxe, Paxe, Zaharu a Shiloh.Heinrich Harrer - Sedm let v Tibetu

26. prosince 2009 v 10:39 | Nattynax |  Zajímavosti k filmum Brad
Tento článek dala dohromady Nattynax a já jí za něj moc děkuji.

Heinrich Harrer
(6. července 1912 - 7. ledna 2006)

Nebýt filmu Sedm let v Tibetu, byl by pravděpodobně příběh horolezce Heinricha Harrera znám pouze okruhu vyznavačů tohoto sportu nebo čtenářům cestopisů. Snímek s Bradem Pittem v hlavní roli však z něj udělal fenomén, který učaroval milionům diváků. Heinrich Harrer se narodil 6. července 1912 v Huttenbergu v Rakousku.
V roce 1937 dosáhl titulu akademického mistra světa ve sjezdovém lyžování, hned o rok později se stal přeborníkem své země v golfu a současně se vepsal do dějin horolezectví, když společně s Anderlem Heckmairem, Ludwigem Vorgem a Fritzem Kasparkem uskutečnil první úspěšný výstup severní stěnou Eigeru.


Heinrich Harrer při výstupu na stěnu Eigeru.

Dramatických situací v severní stěně Eigeru, kterou popisuje Heinrich Harrer ve své knize Bílý pavouk:

"Kvílení bouře sílí. Dostává takový zvláštní tón. Hlomození a svištění, pískavý sykot, že by bouře? Ne, to už není bouře; to je něco jiného, co na nás přichází shora z mlhy a z běsnícího tance ledových krupek a vloček. Lavina! Jako předehra jdou kameny, kusy ledu. Strhávám si batoh na hlavu. Jednou rukou ho pevně držím, druhou svírám lano, vedoucí k Fritzovi. Tisknu se k ledové stěně. Pak mě lavina zasáhne. Bubnování a tlučení kamení o batoh je pohlceno burácením a hukotem sněhu. Táhne mě to, škubá to se mnou strašlivou silou. Vydržím to? Těžko... Lapám po dechu, především se snažím, aby mi to neurvalo batoh a aby se ten řítící proud nenahromadil mezi mým tělem a ledovým svahem a nevytlačil mě ze stanoviště…"

Výkon mu zajistil místo v německé expedici na Nanga Parbat. Nikdo však tehdy nemohl tušit, že se jeho cesta protáhne na dlouhých sedm let. Cestou z Nanga Parbatu byl vzhledem k vypuknutí druhé světové války internován v britském táboře v Indii. Marně se několikrát pokusil o útěk; jednou se mu podařilo dostat se až k hranicím, kde byl zajat a vrácen zpět do tábora. Teprve po roce se mu společně s Petrem Aufschnaiterem konečně povedlo uprchnout a po měsících putování ledovými pustinami se v převlečení dostat do Lhasy, hlavního města Tibetu.


Lhasa, fotografie Heinricha Harrera

Přestože je cizincům pobyt v tomto městě zapovězen, a ani oba muži nikdy nezískali oficiální povolení k pobytu, místní lidé je postupem času začali tolerovat a čím dál více si jich vážit. Heinricha Harrera si oblíbil samotný Dalajlama, tehdy patnáctiletý chlapec. Heinrich se stal v letech 1946 až 1951 jeho učitelem a vedl s ním dlouhé debaty na nejrůznější témata. Harrer ukončil svůj pobyt v Tibetu nedobrovolně vinou čínské okupace. Kniha Sedm let v Tibetu, kterou napsal, vzbudila skutečnou senzaci a posléze se dočkala slavného zfilmování.


Dalajlama s Heinrichem Harrerem

O čem se však ve filmu nemluví, je jeho nacistická minulost… Nebyl jen členem nacistické strany a příslušníkem SS od roku 1938, ale byl především od roku 1933 členem ilegální SA, která byla tehdy v Rakousku zakázána jako teroristická organizace. Po návratu z Tibetu se Heinrich Harrer rozhodl věnovat pouze cestování - kromě asijských velehor projel Jižní i Severní Ameriku, Surinam, povodí Amazonky, a o svých cestách napsal řadu knih. Až do konce života trvalo jeho přátelství s 14. Dalajlamou Tendzinem Gjamccho, který jej navštívil dvakrát v Rakousku k osmdesátým a devadesátým narozeninám.

Zdroj: wikipedia.org, horydoly.cz, televize.cz

Zajímavosti k filmu Sedm let v Tibetu

- Do role Dalajlamy bylo třeba najít hned dva představitele, neboť chlapec se tu objevil v několika věkových obdobích. Nakonec režisér obsadil syny jednoho diplomata z Bhútánu,kteří pocházeli z aristokratické rodiny a měli tomu přiměřené vystupování.

- Dalajlamovu matku hrála jeho skutečná sestra

- Největším problémem bylo přepravit téměř sto tibetských mnichů do Argentiny, kde se film natáčel.

- Režisér filmu Jean-Jacques Annaud, dostal doživotní zákaz vstupu do Číny, stejně jako účinkující herci Brad Pitt a David Thewlis

- Brad Pitt a David Thewlis jsou stejně staří. Ve skutečnosti byl Heinrich Harrer o 13 let mladší než jeho přítel Peter Aufschnaiter.

!!! NEKOPÍROVAT!!!


Ford Shelby Mustang GT 500 - 60 Sekund

25. prosince 2009 v 18:24 | Emingos |  Zajímavosti k filmum Angie

Ford Mustang Shelby GT 500 Eleanor - 450 koní, 650 Nm a 4,6 s na 100 km/h.

60 sekund

Randall " Memphis" Raines býval nejlepším zlodějem aut v USA.
Jeho mladší bratr se zaplete s mafií zlodějů, kterou připraví o desídky luxusních aut.

A v tu chvíli přichází Raines, aby bratra zachránil. Vrací se tedy k řemeslu, které měl v minulosti.
Musí ale během tří dnů šlohnout 50 luxusních vozů.
Vše jde hladce a nakonci se právě objeví Ford Mustang Shelbey GT 500 nebo také krátce Eleanor.

Zde fotky z filmu
Angelina Jolie se připravuje na další 'Salt'

25. prosince 2009 v 9:53 | Emingos |  News

Angelina Jolie míří na východním pobřeží USA ještě před Vánoci.

Sexy matka šesti dětí zamíří do New Yorku příští týden natáčet celou řadu dalších akčních scén pro její špionážní thriller "Salt". Natáčení bude probíhat v průběhu následujících dvou týdnů, a nebude zasahovat do svátků.


Herečka utrpěl menší zranění hlavy v květnu při natáčení "Salt" na Long Islandu.
"Zatímco filmování akční sekvence během výroby svého nového filmu 'Salt' Angelina Jolie utrpěla menší zranění," Sony studio.
"Jako preventivní opatření," Herečka byla přijata do "nemocnice a vyšetřena," Sony již dříve řekl, Access.

Zdroj: Access Hollywood

Na blogu Irmik skvělý článek


určitě koukněte a zanechte komentář.

Angelina Jolie: Věrnost není pro vztah důležitá

23. prosince 2009 v 14:10 | Emingos |  News
Herečka Angelina Jolie věří na volnou lásku. A je přesvědčena, že to není žádným nemilým předvánočním překvapením také pro jejího partnera a otce jejích dětí Brada Pitta. V poslední době se přitom o jejich vztahu nepíše příliš lichotivě. Angelina ale teď přišla s prohlášením: "Pochybuji, že je věrnost absolutně nezbytná pro vztah."


V rozhovoru pak také přiznává, že se s Bradem občas pohádají velmi vášnivě. V rozhovoru pro německý magazín Das Neue vidí Angelina největší zlo v pomlouvání expartnerů. "Mnohem horší je, když partnera opustíte a pak o něm mluvíte ošklivě," uvedla hollywoodská kráska k tématu nevěry.

Angelina se snažila v rozhovoru rozptýlit fámy o tom, že její vztah s Bradem je v krizi jen proto, že nejsou spolu vidět tak často. "Ani Brad, ani já jsme nikdy neprohlásili, že život spolu znamená být k sobě připoután řetězem. Oba jsme se přesvědčili o tom, že nikdy neomezujeme jeden druhého," tvrdila čtyřiatřicetiletá matka šesti dětí. Hvězda filmu Výměna také přiznala, že její vztah s Bradem je občas pěkně vášnivý a nějaká ta itálie s roztrženým tričkem není výjimečná. "Občas u nás doma létají jiskry, když náš úžasný Brad občas není schopen vidět, že nemá pravdu a reaguje vzdorovitě. Pak se fakt naštvu a roztrhnu mu tričko," dodala Angelina.


Brad Pitt, Angelina Jolie a jejich čtyři děti v restauraci Cafe Metro

23. prosince 2009 v 8:20 | Emingos |  News

Brad Pitt, Angelina Jolie a jejich čtyři děti v restauraci Cafe Metro v New Yorku v neděli (20. prosince).

Brad přistoupil k pultu, aby nakoupili jídlo se synem Paxem, zatímco máma Angie držela pevnost rodinou s Maddoxem, Zaharou a Shiloh.

Rodina je ve městě, zatímco Angelina se věnuje Salt.
Ale též bude přerušení v průběhu prázdnin a tak rodina může strávit společný čas!

Jak roztomilé jak mají na sobě Maddox a Shiloh ty !

FotkyPřeji jim krásné a štastné Vánoce

zdroj: justjated.com, zimbio.com


________________

Emingos 2008/2010

________________