Mise Haiti

27. dubna 2010 v 19:52 | Irmik a Emingos |  Mise
Port-au-Prince, Haiti, 9. února (UNHCR) - velvyslankyně dobré vůle UNHCR Angelina Jolie přijela v úterý do Haiti, Port-au-Prince, kde navštívila lidi, kteří přežili zemětřesení a setkal se s místními humanitárními pracovníky.

Jolie, která řekla "naslouchej a uč se," navštívila zdravotní střediska, mise OSN, a setkal se s ohroženými dětmi. Na jejím příjezdu do Haiti, Jolie byla informována zvláštním zmocněncem generálním tajemníkem Edmondem Muletem o rozsahu humanitárních operací k dnešnímu dni a problémy, které přetrvávají na Haiti.

Angie také navštívila program, který se právě rozjíždí, Rozvojový program OSN (UNDP) v okrese Carrefour Port-au-Prince, který umožňuje Haiťanů, aby si vydělali peníze, protože to tuto zemi pomáhá obnovit. "Chcete-li dát lidem možnost, aby usilovaly o svou vlastní budoucnost, pomáhejte jim obnovit svoji naději. Budeme respektovat jejich důstojnost," říká Jolie. Program pomáhá asi 40.000 lidí s cílem dosáhnout více než 400.000.

Angie pochválila účastníky, kteří jí řekli, že byli rádi, že přijela uklidit tuto zemi a pak jí zpívali píseň o haitské hrdosti.

V oblasti Santo Port-au-Prince, Jolie navštívila SOS dětských vesniček, celosvětový program pro výchovu dětí. Vzhledem k tomu zemětřesení, organizace začala poskytovat další péči o nově osiřelé děti nebo děti, kteřé ztratily kontakt s rodiči v důsledku katastrofy. SOS bude pokračovat v péči o ty, kteří nemají žádného pečovatele. Jolie tleskala jejich práci, ale zároveň upozorňovala, že "nové adopce by rozhodně neměly být podporovány jako okamžitá reakce na mimořádnou situaci. Haiti měla mnoho problémů s lidmi před zemětřesením a teď musí být velmi pozorná zvlášť kvůli dětem. Budu co nejvíce podporovat organizace jako jsou SOS a UNICEF, které pečují o děti v této zemi. "

"Bude trvat roky obnovovat Haiti," řekla Jolie, poté, co viděla devastaci z 12.ledna. "Zajištění přiměřeného bydlení pro vystěhované má mimořádný význam, zejména proto, že blížící se období dešťů může zhoršit tuto situaci. Všichni se připravují na druhou vlnu tragédie."

Před příchodem na Haiti, Jolie strávila den v Dominikánské republice, kde navštívila oběti zemětřesení v místní veřejné nemocnice a v okolí přístřešků. "Byla jsem povzbuzena, když jsem mohla vidět péči, kterou poskytují lékaři a zdravotní sestry v Dominikánské Republice," řekla.


překlad:Irmik


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
________________

Emingos 2008/2010

________________