Make It Right

Nový dům v 9 Ward

22. května 2010 v 8:21 | Emingos
V New Orleans se objevil nový dům, který byl navržen profesorem Tulane Byron Moutonem a postavili ho studenti Tulane.

Ocenění pro MiR

30. dubna 2010 v 15:33 | Emingos

Letošní nejlepší udržitelná stavba mezi kterou patří i dům od Brada Pitta z Make It Right. Dosáhl prvenství v jedné soutěži o nejlepší zelený dům, který snižuje dopad na životní prostředí.

Každý rok, AIA výbýrá 10 staveb, které ukazují, jak design může snížit dopady na životní prostředí opakovaným použitím materiálů, připojení k veřejné dopravě, zachováním vody a energie a zlepšování kvality vnitřního ovzduší.     

"Zvlášť č. 9 House," je uveden výše, byl navržen tak, aby byl bouře-odolný, cenově dostupný a udržitelný na bydlení pro nové obyvatele domova Orleans po hurikánu Katrina.

Make It Right - modely

16. ledna 2010 v 14:01 | Emingos

Dárek Brada Pitta pro New Orleans se setkává se smíšenými reakcemi

5. prosince 2009 v 12:00 | Thora
V roce 2007 byl Brad Pitt hluboce zklamán pomalou výstavbou v Lower Ninth Ward, a proto se rozhodl založit nadaci zvanou Make It Right. Nadace pak pověřila 13 architektonických firem, aby navrhly dostupné a ekologické domky. Organizace plánuje postavit 150 domů, aby se mohli do Lower Ninth opět vrátit její obyvatelé. Dosud je jich obydleno jen 15 z nich, ale i tak vzbuzují opravdu velký dojem. Původní zástavba v Lower Ninth Ward v New Orleans byla zničena po řádění hurikánu Katrina.
Když jedete do Lower Ninth po hlavní silnici, je vskutku nemožné nevšimnout si tzv. Domů Brada Pitta, jak jim tu každý také říká. Jsou rozlehlé, hranaté a hrají rozličnými barvami. Jsou to také nové monumenty nezlomnosti tohoto města a také ukázkou velkého srdce Hollywoodu a především také nejnovější turistickou atrakcí v New Orleans.
V poslední době se vynořilo několik turistických agentur, které pořádají výlety do Lower Ninth, projíždějí kolem domků, ale nenechají pasažéry vystoupit a procházet se kolem. Dokonce je také možné najmout si taxi za cenu asi 30 dolarů, které s vámi udělá okružní jízdu po této čtvrti. Virginia Miller, mluvčí Make It Right, uvádí, že sami také přemýšlí o nějakých akcích pro turisty, nyní je ale jejich prioritou právě zabydlování nových rezidentů.

Setkáte se tu však i se smíšenými reakcemi. Domky by přeci jen asi lépe pasovaly na nějakou výstavu avantgardní architektury, než do sousedství, které se snaží o znovuzrození. Mnoha dalším architektům bohužel vadí, že domy postrádají jakousi rodinnou formu, což může nové rezidenty odlákat od koupě. Dalším připadají jak z jiného světa, nebo si stěžují, že nemají žádné spojení s původní historií a architekturou New Orleans. Na druhou stranu musí přiznat, že Brada Pitta obdivují za to, co vše zde vykonal.

Další návštěvníci města míří například také na Andry Street, kde se staví domky od Global Green, dalšího Pittova projektu. Jsou však neobydlené. Jejich cena je 175.000 dolarů (asi 3,5 miliónu Kč) a jeden z nich je dokonce otevřen i pro návštěvníky, nebo budoucí zájemce k nahlédnutí. Narozdíl od domečků Make It Right, které jsou určeny původním obyvatelům Lower Ninth, jsou tyto od Global Green dostupné komukoliv.
Make It Right - hotové domy

23. listopadu 2009 v 19:48 | Emingos
Make It Right Video Pitt

24. října 2009 v 15:36 | Emingos
Premiéra Make It Right
Nove krátké video:

ZDE

Fotky z videa:

imagebam.comimagebam.comimagebam.com

imagebam.comimagebam.comimagebam.com

imagebam.comimagebam.comimagebam.com

zdroj: www.makeitrightnola.org

Historie

24. října 2009 v 15:18 | Emingos
Hurikán Katrina zdevastoval New Orleans. Pomalá reakce na první mimořádná situace a přetrvávající krize vystavena znepokojující skutečnosti o schopnost rychlé reakce americké vlády.

Brad Pitt, když navštívil Dolní 9. Ward poprvé po bouři, byl šokován tím, co viděl: zbytky života lidí roztroušené po ulicích a celé okolí roztrháno a obráceno vzhůru nohama. Pitt byl ještě narušen chybujicím jasný plánem na řešení situace.


V sérii společenská setkání, obyvatelé Dolního 9. Ward řekl Pitt o výzvách, kterým čelí jejich společenství, před i po bouři. Zvyšujícími se náklady na energie způsobil přetížení nízkými příjmy-domácnosti okolí, a obyvatelé vyjádřili znepokojení nad zhoršujícími se podmínkyami životního prostředí. Jejich obavy byly potvrzeny mnoha vědci, kteří se k závěru, že změna klimatu je zvýšit frekvenci a sílu hurikánů, což vede k erozi mokřadů a bariérové ostrovy, které kdysi chránily pobřeží. Pitt řekl, že jejich hroznou krizi odhalil své zranitelnosti.

Inspirovaný odvahou a nadějí, že obyvatelé vrátí ke svému životu, Pitt se rozhodl dělat to, co mohl, aby jim pomohl obnovit co se dá.

Začal tím, že pracuje s Global Green, aby navrhlo architektury soutěže zaměřené na vytváření představy o tom, jak obnovit udržitelným způsobem. Pitt spolupracoval s místní komunitou vůdců, jakož i odborníci z celého světa vytvořit životaschopné nápady Dolní 9. Ward. Že úspěšný projekt inspirovaný Pitt nové zaměření: Make It Right.

Poslání Make It Right je jasný: je třeba katalyzátor pro obnovu Dolního 9. Ward, budováním okolí zdravé domy, které jsou inspirovány Kolébkou k přemýšlení, s důrazem na vysokou kvalitu designu, při zachování ducha komunity kultury. Cílem je dosáhnout tohoto rychle, tak, že první obyvatelé se mohou začít vracet do svých domovů, jakmile to bude možné.

zdroj: www.makeitrightnola.org

Make It Right

24. října 2009 v 14:39 | Emingos
Sto padesát nových domů má v New Orleansu vzniknout v jedné ze čtvrtí, kterou před dvěma lety zničil hurikán Katrina. Projekt pod názvem Make it Right financuje známý filmový herec Brad Pitt a filmový producent Steve Bing.


Oba - Pitt i Bing - chtějí na výstavbu nového bydlení poskytnout po pěti milionech dolarů, tedy asi 90 milionů korun. Má jít o "zelené", tedy energeticky úsporné domy a podle Pittových informací pro CNN by se do nových příbytků měli jejich obyvatelé nastěhovat už příští léto. Hollywoodská hvězda vyzvala Američany, aby na projekt také přispěli. Pitt uvedl, že na nový přibytek pro jednu rodinu je potřeba asi 150 tisíc dolarů, tedy asi 2,6 milionu korun.
Nové domky mají oživit devátou městskou čtvrť v New Orleansu, kterou před dvěma roky hurikán zcela zdevastoval a až dosud se zde nezačalo s novu výstavbou.


imagebam.comimagebam.com
!!! NEKOPÍRUJTE PROSÍM !!!
 
 

Reklama
Reklama
________________

Emingos 2008/2010

________________